بازگشت سرمایه باشگاه بدنسازی

بازگشت سرمایه باشگاه بدنسازی

راهکارهای اقتصادی مدیران باشگاه

بازگشت سرمایه باشگاه بدنسازی

سرمایه گذاری

زمانی که شخصی تصمیم به سرمایه گذاری در حیطه ورزش و احداث یک باشگاه بدنسازی میکند ، در درجه اول می بایست شاخصه های کلی اقتصادی این سرمایه گذاری را بطور کامل ارزیابی کند. در این مقاله قصد داریم تا با بررسی دقیق تر این موضوع به رونق و سود دهی بیشتر مدیران باشگاه ها کمک کنیم.

سرمایه گذار در حیطه ورزش باید متقاضیان خود را بشناسد. ورزشکاران و علاقه مندان به حوزه سلامت مخاطبان اصلی او هستند. سرمایه گذار باید نیازهای اساسی این مخاطبان را استخراج کرده و برای رفع آنها برنامه ریزی کند. این رفع نیاز با میزان سرمایه اولیه رابطه ای مستقیم دارد. مدیر باشگاه باید انتظارات بازگشت سرمایه خود را روی کاغذ آورده و دقیقا مشخص کند که به چه میزانی انتظار بازگشت سرمایه اش را دارد. در مرحله بعد است که با بررسی شرایط حقیقی جامعه و دیگر فاکتورهای اثرگذار ، میزان بازگشت سرمایه محاسبه خواهد شد.

ملزومات اصلی

همانطور که همه میدانیم ملزومات اولیه برای احداث یک باشگاه شامل موارد زیر است :

شناخت مخاطب

مخاطبانی که به باشگاه بدنسازی مراجعه میکنند غالبا دو دسته اند. دسته اول ورزشکاران حرفه ای هستند که مشتریان ثابت تلقی میشوند. دسته دوم ورزشکاران مبتدی و متوسط هستند که معمولا برای گذراندن اوقات فراغت ورزش میکنند. میانگین سنی مورد انتظار برای هر دو دسته چیزی بین 16 تا 70 سال است.

محاسبه سود

بطور کلی سرمایه گذاری در حیطه باشگاه بدنسازی زمانی موفق تلقی میشود که بعد از گذشت پنج سال از احداث باشگاه ، میزان سود خالص برگشتی بیشتر از 30 درصد باشد. در این حالت مدیر باشگاه میتواند روی آینده کاری سالن ورزشی  حساب ویژه ای باز کند.

البته عوامل زیادی در بازگشت سرمایه در این حیطه تاثیر گذار هستند. در ادامه این مقاله به بررسی آن ها میپردازیم.

با ما همراه باشید.

بازگشت سرمایه باشگاه بدنسازی

عوامل تاثیرگذار در بازگشت سرمایه

مکان باشگاه

یکی از عوامل تاثیرگذار در بازگشت سرمایه اولیه جانمایی جغرافیایی سالن ورزشی است. موردی که شاید در وهله اول خیلی مهم تلقی نشود. اما به شدت مهم است. برای ورزشکارانی که سالن شما را بعنوان جایی برای گذراندن اوقات فراغت انتخاب میکنند دسترسی به سالن بسیار اهمیت دارد. علاوه بر دسترسی به سالن ، امکانات و به روز بودن ساختمان باشگاه خیلی اثرگذار خواهد بود. توجه به دکوراسیون و چیدمان وسایل و مواردی از قبیل تهویه و نظم سالن از نکات مهم برای انتخاب یک باشگاه بدنسازی است.

دستگاه بدنسازی

ما بارها در مقالاتی جداگانه از اهمیت مدرن بودن دستگاه های بدنسازی در بازگشت سرمایه احداث باشگاه گفته ایم. به جرات میتوان گفت توجه به کیفیت دستگاه های بدنسازی انتخابی ، مهم ترین عامل برای رشد یک باشگاه بدنسازی است. یک سالن ورزشی حتی اگر دسترسی مناسبی هم نداشته باشد ، تا زمانی که از دستگاه های مدرن و به روز استفاده میکند مشتریان خودش را دارد و میتواند بازگشت سرمایه را در همان سال ابتدایی احداث تجربه کند. همیشه به یاد داشته باشید که ورزشکاران در درجه اول به دنبال تجهیزات با کیفیت هستند و در مرحله بعد است که به سراغ فاکتورهای دیگر می روند.

کارکنان سالن

اگر به فکر حفظ مشتریان خود هستید ، تا میتوانید برای استخدام کارکنان باشگاه وسواس به خرج دهید. کارکنان باید با اصول اولیه آداب معاشرت آشنا باشند. باید روش های مشتری مداری را بشناسند. هدف اصلی شما بازگشت سرمایه است و این امر تنها با در نظر گرفتن حقوق مخاطبان شما مهیا میشود. بنابراین تا میتوانید بر روی نیروهای انسانی خود کار کنید و بهترین ها را استخدام نمایید.

تندرست و موفق باشید

تن آرا تک

| ۱۳۹۷-۱۰-۱۹ ۱۰:۴۰:۵۵ +۰۳:۳۰ دی ۱۹ام, ۱۳۹۷|نکات مهم بدنسازی|