درباره تغذیه قبل از تمرین

تغذیه قبل از تمرین

از مهمترین وعده های غذایی هر ورزشکاری، تغذیه قبل از تمرین اوست!

تغذیه قبل از تمرین

کسانی که ورزش میکنند و به سلامت خود و جامعه شان اهمیت میدهند هموار باید از الگو های صحیحی پیروی کنند، تا در مسیر درستی قرار بگیرند. چه شما ورزشکار حرفه ای باشید یا مبتدی، باید وعده غذایی قبل از تمرین تان را جدی بگیرید. کسانی در ورزش بدنسازی سریعتر پیشرفت میکنند که به رعایت این نکات کلیدی اهمیت بدهند.

در زیر قصد داریم تا با اشاره به بعضی مواد مغذی در تغذیه قبل از تمرین با شما باشیم.

ما را همراهی کنید.

ماست و میوه

پروتئین موجود در ماست کیفیت بسیار بالایی دارد. میوه ها نیز سرشار از پروتئین هستند. بر خلاف پروتئین ها، همیشه کربوهیدرات ها هستند که به سرعت، انرژی لازم برای تمرین را فراهم میکنند. اما این پروتئین ها می باشند که ما را از گزند آسیب دیدگی به دور نگه می دارند. پس حتما سعی کنید که قبل از تمرین ماست و میوه میل کنید.

موز

منبع غنی کربوهیدرات و پتاسیم است. بدنسازی وجود ندارد که بتواند به راحتی موز را از وعده های غذایی خود حذف کند. خوردن موز در نیم ساعت قبل از تمرین و خصوصا برای ورزشکاران صبحگاهی بسیار توصیه میشود.

نان سبوس دار

مصرف نان سبوس دار به همراه مربا یا تخم مرغ آبپز میزان پروتئین و کربوهیدرات مورد نیاز بدن شما را قبل از تمرین مهیا میسازد. مصرف آن حدود 30 الی 45 دقیقه قبل از تمرین توصیه میشود.

جو دو سر

علاوه بر خوردن هر یک از موادی که به آنها اشاره شد، استفاده از جو دو سر نیز به دلیل منبع غنی ویتامین B و فیبر توصیه میشود. در نظر داشته باشید که فیبر موجود در جو دو سر به نحوی نیست که موجب تولید گاز در بدن گردد.

تغذیه قبل از تمرین

علاوه بر مواردی که در بالا به آن ها اشاره مختصری کردیم، حالا به چند مورد که باید از مصرف آن ها قبل از تمرین اجتناب کنیم نیز اشاره میکنیم:

  • مصرف غذاهای خیلی چرب

  • شکلات ها، شکر و قندهای خام

  • بیش از حد غذا خوردن!

| ۱۳۹۷-۸-۳ ۱۲:۴۵:۲۴ +۰۰:۰۰ مهر ۲ام, ۱۳۹۷|تغذیه در بدنسازی, نکات مهم بدنسازی|