خرید دستگاه بدنسازی

خرید دستگاه بدنسازی

نحوه خرید دستگاه بدنسازی و انتخاب اصولی آن

خرید دستگاه بدنسازی

نحوه انتخاب دستگاه بدنسازی

کسانی که به دنبال تجهیز سالن ورزشی خود هستند همواره با چالش انتخاب مناسب ترین دستگاه های بدنسازی روبرو میشوند. در بازار خرید و فروش دستگاه های بدنسازی به قدری با تنوع برندها مواجه میشویم که برای انتخاب بهترین گزینه ممکن است سردرگم شویم. گزینه ای که نه تنها کیفیت مطلوبی را دارا باشد بلکه با استانداردهای اقتصادی ما نیز همسو باشد. از این رو قصد داریم در این مقاله به بررسی انتخاب اصولی و خرید دستگاه بدنسازی بپردازیم. فاکتورهایی را معرفی خواهیم کرد تا شما در انتخاب بهترین وسایل و تجهیزات بدنسازی موفق عمل کنید.

با ما همراه باشید

نگاه اول

به نکات زیر در نگاه اول موقع خرید توجه ویژه ای داشته باشید:

  • کیفیت مواد اتصالات قطعات اصلی و جوشکاری ها

  • تراز بودن دستگاه بدنسازی

  • کیفیت چرم یا پارچه های مصرفی

بررسی اولیه

موقع خرید دستگاه بدنسازی در وهله اول باید سالن ورزشی خود را بررسی کنید. معمولا به خریداران تجهیزات بدنسازی توصیه میکنند که: قرار است چه کسانی مشتریان شما باشند؟ آیا شما پذیرای ورزشکاران مبتدی خواهید بود و یا حرفه ای ها مشتریان شما هستند.

اما باید بدانیم که نباید خیلی این توصیه را جدی گرفت. زیرا دستگاهی که استانداردهای لازم را داشته باشد برای استفاده در هر سالن و برای هر ورزشکاری مناسب است.

در حین خرید دستگاه بدنسازی باید به کیفیت مواد به کار برده شده در ساخت وسایل و خصوصا کیفیت جوشکاری دستگاه توجه ویژه کنید. تراز بودن وسیله نیز یکی از موارد دیگری است که باید مورد بررسی قرار گیرد. زیرا در صورت تراز نبودن دستگاه با زمین، مشتریان شما در حین تمرین دچار چالش خواهد شد.

به کیفیت چرم یا پارچه های به کار رفته در دستگاه دقت کنید و کیفیت اتصال نشیمن گاه را به وسیله بررسی نمایید.

خرید دستگاه بدنسازی

اعتبار تولید کننده

در مرحله بعد می بایست برندی که برای خرید انتخاب کردید را مورد بررسی قرار دهید. باید بررسی شود که برند مورد نظر تا چه حد اعتبار دارد. آیا تنها با ارائه یک شماره تلفن خدماتش را ارائه میدهد؟ یا اینکه با ارائه سایت معتبر، آدرس دقیق کارخانه، ارسال عکس از خط تولید، و امکان ملاقات حضوری را نیز شامل خدماتش گذاشته است.

کلیک کنید: نمونه ای کامل از یک اعتبار سنجی اصولی

لازم به ذکر است که می بایست شرکت ارائه دهنده دستگاه های بدنسازی ضمانت کافی برای استحکام تجهیزاتش را داشته باشد. چرا که استحکام دستگاه های بدنسازی یکی از مهمترین المان های مورد بررسی در هنگام خرید آنهاست.

نحوه طراحی دستگاه بدنسازی

نحوه طراحی دستگاه بسیار مهم است. باید در هنگام خرید توجه کنید که زاویه حرکت مفاصل دستگاه به نحوی باشد که استاندارد بوده و ورزشکار را دچار مصدومیت نکند. برای این بررسی ابتدا عضله هدف را در آن وسیله مد نظر قرار دهید. ببینید که آیا با حرکت دادن مفاصل دستگاه، عضله هدف در بیشترین فشار قرار میگیرد یا خیر. در صورتی که دستگاهی این شرایط را دارا نبود به هیچ عنوان نباید جزء موارد انتخابی شما قرار گیرد. خصوصا امروزه به وفور در سالن های ورزشی دیده میشود که وسایل غیر استاندارد باعث بروز مصدومیت در ورزشکاران میشوند. غالبا افرادی که نسبت به فرم اجرای حرکات آگاهی کافی ندارند دچار چنین مصدومیت هایی میشوند. بنابراین اگر سلامت اعضای باشگاه برایتان اهمیت دارد در انتخاب دستگاه ها دقت کافی داشته باشید.

به یاد داشته باشید که خارجی بودن یک دستگاه بدنسازی به هیچ عنوان تضمین کننده استاندارد بودن آن نیست! شاخص های استاندارد باید بر روی هر وسیله با هر برندی و تولید کننده ای، بصورت یکسان بررسی شوند.

زیبایی دستگاه بدنسازی

علاوه بر موارد اساسی که در بالا به آنها اشاره کردیم باید در نظر داشته باشید که یک دستگاه بدنسازی باید شیک باشد. یکی از اصلی ترین جاذبه های هر باشگاهی زیبایی و با کیفیت بودن تجهیزات آن است. بنابراین اگر به دنبال سود بیشتر در جذب اعضاء هستید باید شیک بودن تجهیزات برایتان مهم باشد.

برای تجهیز یک سالن بدنسازی استاندارد شما به حداقل های زیر احتیاج دارید:

  • حدود 10 دستگاه سیم کش

  • حدود 10 خرک و نیمکت

  • 3 الی 5 دستگاه هوازی

  • حدود 500 کیلوگرم دمبل

  • حدود 1000 کیلوگرم صفحه هالتر

  • حدود 10 عدد هالتر

  • سایر تجهیزات جانبی

تن آرا تک

خوشبختانه در سایت تن آرا تک هر یک از دستگاه های مدرن این کارخانه بصورت دقیق و جداگانه مورد ارزیابی قرار گرفته است. شما میتوانید با کلیک بر روی دستگاه های بدنسازی تن آرا تک با هر یک از محصولات، بصورت تخصصی آشنا شوید. کارکرد آن را ارزیابی کرده تا بهترین انتخاب را داشته باشید. پس از بررسی شما میتوانید با مشاوران ما در دفتر فروش تماس حاصل کنید تا جزئیات بیشتر و مشاوره رایگان را به شما ارائه دهند.

تماس با ما

خرید دستگاه بدنسازی
خرید دستگاه بدنسازی
خرید دستگاه بدنسازی
| ۱۳۹۷-۹-۲۵ ۰۹:۴۵:۳۷ +۰۰:۰۰ آذر ۲۵ام, ۱۳۹۷|نکات مهم بدنسازی|